Slovin OÜ
RegistrisRegistrikood: 16852225
Slovin OÜ: 2025. aasta müügitulu 105 000 €, puhaskasum 17 808 € (Ainult ettevõte). 1 töötaja, 2025 aastakeskmine (Ainult ettevõte). Äriregister. Tõmmis: 06.11.2026.
- Maksuvõla hetkeseisNimekirjas ei oleEMTA. Vaatlus: 05.11.2026Ei ole EMTA avalikus maksuvõlglaste nimekirjas (≥100 €) seisuga 05.11.2026.
- Aruanne 2025EsitatudÄriregisterAinult ettevõte
- TeatedOhuteateid ei oleAmetlikud Teadaanded. Vaatlus: 05.11.2026
- Müügitulu 2025105 000 €ÄriregisterAinult ettevõte
- Töötajad 20251Äriregisteraastakeskmine; Ainult ettevõte
Koht võrdlusrühmas
EMTAK 49391, Harju maakond, 2025
Müügitulu 2025, ainult ettevõte, n = 120 esitatud aruannet
marker = ettevõte, riba = p25–p75, telg = protsentiil 0–100
| Näitaja | Ettevõte | Mediaan | Protsentiil |
|---|---|---|---|
| Müügitulu | 105 000 € | 27 727 € | p80 (n = 120) |
| Puhaskasum | 17 808 € | 438 € | p84 (n = 131) |
| Omakapital | 61 440 € | 12 517 € | p77 (n = 131) |
| Töötajaid | 1 | 0 | p81 (n = 132) |
Protsentiil arvutatakse igale näitajale eraldi, seega n erineb; alla 5 ettevõtte korral ei näidata; mediaanid ja kvartiilid täiseurodes (ümardatud). Allikas: Äriregister (majandusaasta aruanded), tõmmis 06.11.2026.
Mitte ametlik väljavõte; krediidihinnangut ei anta.
Registriandmed ja kontaktid
- Registrijärgne nimi
- Slovin OÜ
- Registrikood
- 16852225
- Staatus
- registris (R)
- Õiguslik vorm
- Osaühing
- Registreeritud
- 01.11.2023
- Osakapital
- 2 500 €
- KMKR
- EE102673872
- Põhitegevusala
- 49391 Sõitjate muu mujal liigitamata maismaavedu
- Aadress
- Harju maakond · Viimsi vald, Metsakasti küla, Pikapõllu tee 8
Kehtivate juhatuse liikmete nimed laaditakse interaktiivses vaates.
Slovin OÜ on osaühing. 2025. aastal kasvas müügitulu 54,7 % ja ulatus 105 000 euroni, kasum langes 56,7 %. Tegevusala on Sõitjate muu mujal liigitamata maismaavedu (49391). Ettevõte asub Harju maakonnas. Registreeritud 01.11.2023. Osakapital on 2 500 €. 2025. aasta aruande näitajad (Ainult ettevõte): kasum 17 808 €, aasta keskmine töötajate arv 1. 2026. aasta III kvartali maksud olid 4 754 €. Ei ole EMTA avalikus maksuvõlglaste nimekirjas (≥100 €) seisuga 05.11.2026. EMTA. Tõmmis: 06.11.2026.
Millised on ettevõtte näitajad (2025)?
Slovin OÜ: müügitulu 105 000 € (periood: 2025; ainult ettevõte; allikas: Äriregister; tõmmis: 06.11.2026).
Majandusaasta aruande näitajad: Ainult ettevõte Maksuandmed käivad selle juriidilise isiku kohta.
Võrdlusrühm: 49391 · Harju maakond · 2025 · n = 120
↔ Kõigi veergude nägemiseks keri tabelit horisontaalselt.
| Näitaja | Väärtus | Δ | Koht | Periood ja alus | Allikas | Seis | Võrdlus ja allikad |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Müügitulu2024 – 2025 | 105 000 € | +54,7 % | p80 (n = 120) | 2025; Ainult ettevõte | RIK | kontrollitud 08.11.2026 | +54,7 %p80 (n = 120)2025; Ainult ettevõteRIKkontrollitud 08.11.2026 |
| Puhaskasum2024 – 2025 | 17 808 € | -56,7 % | p84 (n = 131) | 2025 · marginaal 17 % (eelmisel aastal 60,6 %); Ainult ettevõte | RIK | kontrollitud 08.11.2026 | -56,7 %p84 (n = 131)2025 · marginaal 17 % (eelmisel aastal 60,6 %); Ainult ettevõteRIKkontrollitud 08.11.2026 |
| Omakapital2024 – 2025 | 61 440 € | — | p77 (n = 131) | 2025 · osakaal varadest 98,3 % (eelmisel aastal 98,4 %); Ainult ettevõte | RIK | kontrollitud 08.11.2026 | p77 (n = 131)2025 · osakaal varadest 98,3 % (eelmisel aastal 98,4 %); Ainult ettevõteRIKkontrollitud 08.11.2026 |
| Töötajaid2024 – 2025 | 1 | — | p81 (n = 132) | 2025; Ainult ettevõte | RIK | kontrollitud 08.11.2026 | p81 (n = 132)2025; Ainult ettevõteRIKkontrollitud 08.11.2026 |
| Käive MTA järgi2023 IV – 2026 III | 45 900 € | — | — | 2025 IV · km-kohustuslane; Ainult ettevõte | MTA | kontrollitud 08.11.2026 | 2025 IV · km-kohustuslane; Ainult ettevõteMTAkontrollitud 08.11.2026 |
| Riiklikud maksud2023 IV – 2026 III | 9 447 € | — | — | 2025 IV; Ainult ettevõte | MTA | kontrollitud 08.11.2026 | 2025 IV; Ainult ettevõteMTAkontrollitud 08.11.2026 |
| Tööjõumaksud2023 IV – 2026 III | 1 462 € | — | — | 2025 IV; Ainult ettevõte | MTA | kontrollitud 08.11.2026 | 2025 IV; Ainult ettevõteMTAkontrollitud 08.11.2026 |
| Riigiabi saadud | puudub | — | — | riigiabi otsuseid ei ole | RAR, RTK | kontrollitud 08.11.2026 | riigiabi otsuseid ei oleRAR, RTKkontrollitud 08.11.2026 |
| Aruanne 2025 | esitatud | — | — | — | RIK | kontrollitud 08.11.2026 | RIKkontrollitud 08.11.2026 |
EMTA: riiklikud maksud on tasutud maksud miinus tagastused; tööjõumaksud on tasutud tulu- ja sotsiaalmaks ning kogumispensioni- ja töötuskindlustusmaksed.
Protsentiil (p) näitab kohta sama tegevusala ja maakonna ettevõtete hulgas samal aastal; alla 5 ettevõtte korral ei näidata. Iga näitaja periood ja allikas on kaardil.
Milliste juriidiliste isikutega on ettevõte seotud (seisuga 06.11.2026)?
Slovin OÜ: omandiseosed on ainult juriidiliste isikute vahel; ühise juhatuse liikme seosed näitavad ettevõtteid, mitte isikuid (allikas: Äriregister; tõmmis: 06.11.2026).
Kuupäevastatud registrifaktid. Signaalide puudumine ei ole kinnitus kohustuste puudumisest.
Omanikud ja osalused
Juriidilisest isikust omanikke ega osalusi ei ole.
RIK osanikud · Kui omanik on eraisik, on rida peidus ja osaluste summa võib jääda alla 100 %.
Riigivara lepingud
Tasud on käibemaksuta; valuuta on teadmata. Igal tasul on oma periood. Tasusid ei liideta ega teisendata aastatasuks. Liigid ja staatused on allika väited; see ei ole üldine kinnisvara omandiregister.
Selle lehe read / kirjete koguarv: 0 / 0
Selles väljavõttes riigivara lepinguid ei ole.
Allikas: Äriregister · Riigi kinnisvararegister · Äriregister: Allika vaatluse kuupäev teadmata · Riigi kinnisvararegister: Allika vaatluse kuupäev teadmata · Allika hankimise kuupäev teadmata · Andmeväljavõte avaldatud: 06.11.2026 · Vaata ettevõtte allikaid · Kõik allikad ja litsentsid
Millised on ettevõtte signaalid (seisuga 06.11.2026)?
loendame ja viitame; hinnangut ei annaSlovin OÜ: Ei ole EMTA avalikus maksuvõlglaste nimekirjas (≥100 €) seisuga 05.11.2026. EMTA. Tõmmis: 06.11.2026.
↔ Kõigi veergude nägemiseks keri tabelit horisontaalselt.
| Näitaja | Väärtus | Δ | Koht | Periood ja alus | Allikas | Seis | Võrdlus ja allikad |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Maksuvõla hetkeseis | Ei ole EMTA avalikus maksuvõlglaste nimekirjas (≥100 €) seisuga 05.11.2026.Kontrolli otse: EMTA | — | — | — | EMTA | 05.11.2026 | EMTA05.11.2026 |
| Võlaepisood (ajalugu) | puudub | — | — | nimekirjast väljas pärast 3 järjestikust puudumist (EMTA ~11./~21. kõikumine) | EMTA | 05.11.2026 | nimekirjast väljas pärast 3 järjestikust puudumist (EMTA ~11./~21. kõikumine)EMTA05.11.2026 |
| Aruanded | Aruanne 2025 esitatud | — | — | — | RIK | kontrollitud 08.11.2026 | RIKkontrollitud 08.11.2026 |
| Ametlikud teadaanded | Pankroti-, likvideerimis-, saneerimis- ega täitemenetlusteateid pole | — | — | 5 a | Ametlikud Teadaanded | kontrollitud 08.11.2026 | 5 aAmetlikud Teadaandedkontrollitud 08.11.2026 |
| Staatus | Staatuse muutusi: 1 | — | — | staatuse ajalugu: 3 kirjet | RIK | kontrollitud 08.11.2026 | staatuse ajalugu: 3 kirjetRIKkontrollitud 08.11.2026 |
| Koondsignaal (tuletatud) | Madalvaata | — | — | Aruande hilinemine punkte ei anna. Teadete valik ja ajavahemik erinevad skoori omadest. | Ärikratt | — | Aruande hilinemine punkte ei anna. Teadete valik ja ajavahemik erinevad skoori omadest.Ärikratt |
| Kommertspant | Kommertspanti ei ole | — | — | pandipidaja nimesid ei näidata | RIK | kontrollitud 08.11.2026 | pandipidaja nimesid ei näidataRIKkontrollitud 08.11.2026 |
| Kohtulahendid · sanktsioonid · kaubamärgid | allikas puudub | — | — | ettevõtte-tasemel seost pole veel avaldatud | — | — | ettevõtte-tasemel seost pole veel avaldatud |
Koondsignaali komponendid (tuletatud, mitte ametlik hinnang)
Skoor (tuletatud) 0/100 tuletatud
Struktuuriandmete koondsignaal, mitte ametlik hinnang ega krediidireiting. Kirjeldab arvutamise ajal teada olnud andmeid; prognoosiperioodi ei ole määratud.
Arvutatud 05.11.2026 10:15.
Metoodika versioon: 1.3.
Salvestatud komponentide panused
- Maksuvõlg · 0 punkti
- Finantsseis · 0 punkti
- Juhtorgani vahetus · 0 punkti
- Maksejõuetuse teated · 0 punkti
- Loa kaotus · 0 punkti
Salvestatud 0 ei tõenda sündmuste puudumist ega allikate täielikkust. Üksikasjadeta jääb nulli põhjus teadmata.
Üksikkirje viide puudub. Sündmust ega dokumenti ei saa tuvastada.
metoodikaArvutatud 05.11.2026 10:15. Skoor ei ole krediidihinnang ega makseviivituse prognoos. metoodika · Skoor ei ole krediidihinnang
Tõmmis: Äriregister: 06.11.2026 07:45 · EMTA: 06.11.2026 07:45 · Ametlikud Teadaanded: 06.11.2026 07:45
Millised on ettevõtte finantstulemused (2025)?
Slovin OÜ: puhaskasum 17 808 € (periood: 2025; ainult ettevõte; allikas: Äriregister; tõmmis: 06.11.2026).
2025 · Ainult ettevõte: müügitulu 105 000 €, puhaskasum 17 808 €.
Aastaaruanded 2024–2025
↔ Kõigi veergude nägemiseks keri tabelit horisontaalselt.
| Näitaja | Väärtus | Δ | Periood ja alus | Allikas | Seis | Võrdlus ja allikad |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Müügitulu | 105 000 € | +54,7 % | 2025; Ainult ettevõte | RIK | kontrollitud 08.11.2026 | +54,7 %2025; Ainult ettevõteRIKkontrollitud 08.11.2026 |
| Puhaskasum | 17 808 € | -56,7 % | 2025; Ainult ettevõte | RIK | kontrollitud 08.11.2026 | -56,7 %2025; Ainult ettevõteRIKkontrollitud 08.11.2026 |
| Omakapital | 61 440 € | +40,8 % | 2025; Ainult ettevõte | RIK | kontrollitud 08.11.2026 | +40,8 %2025; Ainult ettevõteRIKkontrollitud 08.11.2026 |
| Varad | 62 514 € | +41 % | 2025; Ainult ettevõte | RIK | kontrollitud 08.11.2026 | +41 %2025; Ainult ettevõteRIKkontrollitud 08.11.2026 |
| Töötajaid | 1 | 0 % | 2025; Ainult ettevõte | RIK | kontrollitud 08.11.2026 | 0 %2025; Ainult ettevõteRIKkontrollitud 08.11.2026 |
| Müügitulu | 67 867 € | — | 2024; Ainult ettevõte | RIK | kontrollitud 08.11.2026 | 2024; Ainult ettevõteRIKkontrollitud 08.11.2026 |
| Puhaskasum | 41 132 € | — | 2024; Ainult ettevõte | RIK | kontrollitud 08.11.2026 | 2024; Ainult ettevõteRIKkontrollitud 08.11.2026 |
| Omakapital | 43 632 € | — | 2024; Ainult ettevõte | RIK | kontrollitud 08.11.2026 | 2024; Ainult ettevõteRIKkontrollitud 08.11.2026 |
| Varad | 44 330 € | — | 2024; Ainult ettevõte | RIK | kontrollitud 08.11.2026 | 2024; Ainult ettevõteRIKkontrollitud 08.11.2026 |
| Töötajaid | 1 | — | 2024; Ainult ettevõte | RIK | kontrollitud 08.11.2026 | 2024; Ainult ettevõteRIKkontrollitud 08.11.2026 |
Allikas: Äriregister · Viimase kättesaadava aruande aasta: 2025 (aastaaruandlus) · Äriregister: Allika vaatluse kuupäev teadmata · Allika hankimise kuupäev teadmata · Andmeväljavõte avaldatud: 06.11.2026 · Vaata ettevõtte allikaid · Kõik allikad ja litsentsid
Kui palju makse ettevõte tasus (2026 III)?
Slovin OÜ: riiklikud maksud 4 754 € (periood: 2026 III; ainult ettevõte; allikas: EMTA; tõmmis: 06.11.2026).
↔ Kõigi veergude nägemiseks keri tabelit horisontaalselt.
| Näitaja | Väärtus | Δ | Koht | Periood ja alus | Allikas | Seis | Võrdlus ja allikad |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kvartalis deklareeritud käive (EMTA) | 47 800 € | — | — | 2026 III; Ainult ettevõte | EMTA | kontrollitud 08.11.2026 | 2026 III; Ainult ettevõteEMTAkontrollitud 08.11.2026 |
| Riiklikud maksud | 4 754 € | — | — | 2026 III; Ainult ettevõte | EMTA | kontrollitud 08.11.2026 | 2026 III; Ainult ettevõteEMTAkontrollitud 08.11.2026 |
| Tööjõumaksud | 3 173 € | — | — | 2026 III; Ainult ettevõte | EMTA | kontrollitud 08.11.2026 | 2026 III; Ainult ettevõteEMTAkontrollitud 08.11.2026 |
| Töötajad (EMTA kvartal, juriidiline isik) | puudub | — | — | 2026 III; allikas ei ole seda esitanud; Ainult ettevõte | EMTA | kontrollitud 08.11.2026 | 2026 III; allikas ei ole seda esitanud; Ainult ettevõteEMTAkontrollitud 08.11.2026 |
| Kvartal | Kvartalis deklareeritud käive (EMTA) (€) | Riiklikud maksud € | Tööjõumaksud € | Töötajad (EMTA kvartal, juriidiline isik) |
|---|---|---|---|---|
| 2026 III | 47 800 | 4 754 | 3 173 | puudub · allikas ei ole seda esitanud |
| 2026 II | 28 100 | 3 219 | 3 173 | puudub · allikas ei ole seda esitanud |
| 2026 I | 37 150 | 2 603 | 2 603 | puudub · allikas ei ole seda esitanud |
| 2025 IV | 45 900 | 9 447 | 1 462 | puudub · allikas ei ole seda esitanud |
| 2025 III | 12 250 | 1 462 | 1 462 | puudub · allikas ei ole seda esitanud |
| 2025 II | 54 152 | 1 462 | 1 462 | puudub · allikas ei ole seda esitanud |
| 2025 I | 7 400 | 1 409 | 1 409 | puudub · allikas ei ole seda esitanud |
| 2024 IV | 18 200 | 1 173 | 1 173 | puudub · allikas ei ole seda esitanud |
| 2024 III | 30 800 | puudub · allikas ei ole seda esitanud | puudub · allikas ei ole seda esitanud | puudub · allikas ei ole seda esitanud |
| 2024 II | 8 800 | puudub · allikas ei ole seda esitanud | puudub · allikas ei ole seda esitanud | puudub · allikas ei ole seda esitanud |
Näidatud 10 / 12
Allikas: EMTA · Viimane kättesaadav maksukvartal: 2026 Q3 (kvartaalsed maksuandmed) · Ettevõtte maksuvõlanimekirja vaatlus: 05.11.2026 (igapäevane võlanimekiri) · Vanem kui oodatav igapäevane vaatlus (kontrollitud: 08.11.2026) · EMTA: Maksuvõlanimekirja vaatlus: 05.11.2026 · igapäevane võlanimekiri · Vanem kui oodatav igapäevane vaatlus (kontrollitud: 08.11.2026) · Allika hankimise kuupäev teadmata · Andmeväljavõte avaldatud: 06.11.2026 · Vaata ettevõtte allikaid · Kõik allikad ja litsentsid
Milline riigiabi on ettevõttele antud (seisuga 06.11.2026)?
Slovin OÜ: kuvatud riigiabi otsuseid ja projektitoetusi 0 (allikas: RAR, RTK; tõmmis: 06.11.2026).
Vaadeldud laevakinnistusraamatu kanded
Registris vaadeldud omaniku kanne ei pruugi näidata praegust omanikku. Praegune omand on kontrollimata. Eraldi redaktsioonid on eraldi kanded, mitte lisalaevad. Liik ja kasutus on allika sõnastuses.
Hetktõmmises pole avatud laevade vaadeldud kandeid.
Allikas: Registrite ja Infosüsteemide Keskus, laevakinnistusraamat · Litsents: CC BY-SA 4.0 · RIK Laev.xml, CC BY-SA 4.0 · Registrite ja Infosüsteemide Keskus (RIK) · Andmekataloog
Keskkonnaandmed
Kirje olemasolu allikas ja allika staatus ei kinnita loa kehtivust. Heiteallikad ja jäätmekäitluskohad on eraldi kirjetüübid. Kirjete arv ei näita keskkonnajalajälge ega saastekogust. Asukoht on teadmata.
Selles tõmmises keskkonnakirjed puuduvad.
Allikas: RTK · MTR · Keskkonnaamet · RTK: Allika vaatluse kuupäev teadmata · MTR: Allika vaatluse kuupäev teadmata · Keskkonnaamet: Allika vaatluse kuupäev teadmata · Allika hankimise kuupäev teadmata · Andmeväljavõte avaldatud: 06.11.2026 · Vaata ettevõtte allikaid · Kõik allikad ja litsentsid
Millised hankevõidud on ettevõttel (seisuga 06.11.2026)?
Slovin OÜ: hankevõite 0 (allikas: Riigihangete register; tõmmis: 06.11.2026).
Indikaatorid on teabeks, mitte süüdistused ega tõendid rikkumise kohta. Tasuta CSV sisaldab laaditud ridu. Järgmiste tulemuste kaasamiseks laadi neid juurde.
Allikas: Riigihangete register · Riigihangete register: Allika vaatluse kuupäev teadmata · Allika hankimise kuupäev teadmata · Andmeväljavõte avaldatud: 06.11.2026 · Vaata ettevõtte allikaid · Kõik allikad ja litsentsid
Mis on ettevõtte ajaloos muutunud (seisuga 06.11.2026)?
Slovin OÜ: ajajoon näitab sündmuste ajalugu, mitte praeguse seisundi hinnangut (allikas: Äriregister, EMTA, Ametlikud Teadaanded; tõmmis: 06.11.2026).
2026
Aruanded, maksud ja toetused (3)
- MTA 2026 III: käive 47,8 tuh €, puudub töötajat
- MTA 2026 II: käive 28,1 tuh €, puudub töötajat
- MTA 2026 I: käive 37,2 tuh €, puudub töötajat
2025
Aruanded, maksud ja toetused (3)
- MTA 2025 IV: käive 45,9 tuh €, puudub töötajat
- MTA 2025 III: käive 12,3 tuh €, puudub töötajat
- MTA 2025 II: käive 54,2 tuh €, puudub töötajat
2023
- Kantud äriregistrisse
- Osakapital muutus: puudub → 2 500 €
- Nimi muudetud: puudub → Slovin OÜ
- Staatus muutus: puudub → registris
Näidatud 10 / 16
16 sündmust · uuemad ees · Allikad: RIK, MTA, RTK, Ametlikud Teadaanded
Millistest allikatest andmed pärinevad (seisuga 06.11.2026)?
Slovin OÜ: kuvatud allikakirjeid 9 (allikas: Äriregister, EMTA, RTK, MTR, Keskkonnaamet, Ametlikud Teadaanded, Riigi kinnisvararegister, Riigihangete register, RIK laevakinnistusraamat; tõmmis: 06.11.2026).
↔ Kõigi veergude nägemiseks keri tabelit horisontaalselt.
| Plokk | Allikas | Litsents | Oodatav sagedus | Allika vaatlus | Tõmmis | Kontrollitud | Ametlik kirje |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Äriregister | Äriregister | CC BY 4.0 | igaöine | Allika vaatluse kuupäev teadmata | 06.11.2026 07:45 | 08.11.2026 | ava ↗ |
| Maksud | EMTA | CC BY-SA 3.0 | kvartaalsed maksuandmed / igapäevane võlanimekiri | Maksuvõlanimekirja vaatlus: 05.11.2026 · igapäevane võlanimekiri · Vanem kui oodatav igapäevane vaatlus (kontrollitud: 08.11.2026) | 06.11.2026 07:45 | 08.11.2026 | ava ↗ |
| Toetused | RTK | CC BY-SA 3.0 (Euroopa Liidu struktuuritoetus). RAR: AvTS § 3¹ lg 9. | puudub | Allika vaatluse kuupäev teadmata | 06.11.2026 07:45 | 08.11.2026 | ava ↗ |
| Load | MTR | CC BY-SA 3.0 | puudub | Allika vaatluse kuupäev teadmata | 06.11.2026 07:45 | 08.11.2026 | ava ↗ |
| Load | Keskkonnaamet | AvTS § 3¹ lg 9 | puudub | Allika vaatluse kuupäev teadmata | 06.11.2026 07:45 | 08.11.2026 | ava ↗ |
| Teadaanded | Ametlikud Teadaanded | CC BY-SA 4.0 | igaöine | Uusima säilitatud teate avaldamine: 05.11.2026 · Allika vaatluse kuupäev teadmata | 06.11.2026 07:45 | 08.11.2026 | ava ↗ |
| Riigivara | Riigi kinnisvararegister | CC0 1.0 | puudub | Allika vaatluse kuupäev teadmata | 06.11.2026 07:45 | 08.11.2026 | ava ↗ |
| Riigihanked | Riigihangete register | CC BY-SA 3.0 | igaöine | Allika vaatluse kuupäev teadmata | 06.11.2026 07:45 | 08.11.2026 | ava ↗ |
| puudub | RIK laevakinnistusraamat | CC BY-SA 4.0 | puudub | Allika vaatluse kuupäev teadmata | puudub | puudub | ava ↗ |
| Kohtulahendid, kaubamärgid, sanktsioonid | allikas puudub — ettevõtte-tasemel seost ei ole veel avaldatud; ei tähenda, et kirjeid pole | ||||||
Kuupäevad ja nende alus
Allika vaatlus on allika enda seisukuupäev; viimase teate avaldamine ei tõenda allika vaatlust. Tõmmis on andmeväljavõtte avaldamise aeg. Kontrollitud on allika kättesaadavuse kontroll. Puuduvat aega ei tuletata teistest kelladest.