Tegevusala · EMTAK 82991

Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused

Registris on 4 691 aktiivset juriidilist isikut (v.a FIE), seisuga 06.11.2026 07:45. Allikas: Äriregister (RIK). 2025 müügitulu mediaan on 22 338 € (n = 1 405).

Lisa võrdlus

Filtrid (0)

4691 ettevõtet edetabelis (2025 aruanded).

EMTAK 82991: Müügitulu (2025 andmed)

CSV sisaldab ainult laaditud ridu: 50 / 4691.

↔ Kõigi veergude nägemiseks keri tabelit horisontaalselt.

Ettevõtted tegevusalal 82991
#EttevõteMüügitulu 2025 € ↓ValdKasv a/aKasum €Töötajaid+ võrdleKäibe trend
1Osaühing HANSA GRUPP109231312025 · K121 486 390Tallinn+10,9 %8 652 693932Käibe trend: 2022: 74 895 428 € (Konsolideeritud kontsern); 2023: 90 032 217 € (Konsolideeritud kontsern); 2024: 109 553 280 € (Konsolideeritud kontsern); 2025: 121 486 390 € (Konsolideeritud kontsern): 2022 kuni 2025, min 2022 · 74 895 428 € (Konsolideeritud kontsern), max 2025 · 121 486 390 € (Konsolideeritud kontsern), viimane 2025 · 121 486 390 € (Konsolideeritud kontsern)2022 – 2025
2OÜ Baltic Mobility117690402025 · K53 152 064Tallinn+22,7 %7 048 34767Käibe trend: 2019: 15 468 422 € (Konsolideeritud kontsern); 2020: 14 380 598 € (Konsolideeritud kontsern); 2021: 24 075 092 € (Konsolideeritud kontsern); 2022: 32 173 281 € (Konsolideeritud kontsern); 2023: 37 634 149 € (Konsolideeritud kontsern); 2024: 43 317 992 € (Konsolideeritud kontsern); 2025: 53 152 064 € (Konsolideeritud kontsern): 2019 kuni 2025, min 2020 · 14 380 598 € (Konsolideeritud kontsern), max 2025 · 53 152 064 € (Konsolideeritud kontsern), viimane 2025 · 53 152 064 € (Konsolideeritud kontsern)2019 – 2025
3UJ Invest OÜ125380062025 · K17 786 065Tallinn+15,6 %2 227 40566Käibe trend: 2019: 4 705 € (Ainult ettevõte); 2020: 3 726 € (Ainult ettevõte); 2021: 7 751 564 € (Konsolideeritud kontsern); 2022: 14 230 764 € (Konsolideeritud kontsern); 2023: 15 235 797 € (Konsolideeritud kontsern); 2024: 15 382 093 € (Konsolideeritud kontsern); 2025: 17 786 065 € (Konsolideeritud kontsern): 2019 kuni 2025, min 2020 · 3 726 € (Ainult ettevõte), max 2025 · 17 786 065 € (Konsolideeritud kontsern), viimane 2025 · 17 786 065 € (Konsolideeritud kontsern)2019 – 2025
4Friestein OÜ122661572025 · K14 776 053Paide linn+15,6 %2 905 24458Käibe trend: 2019: 5 234 526 € (Konsolideeritud kontsern); 2020: 5 490 634 € (Konsolideeritud kontsern); 2021: 6 657 779 € (Konsolideeritud kontsern); 2022: 9 563 777 € (Konsolideeritud kontsern); 2023: 8 853 538 € (Konsolideeritud kontsern); 2024: 12 776 597 € (Konsolideeritud kontsern); 2025: 14 776 053 € (Konsolideeritud kontsern): 2019 kuni 2025, min 2019 · 5 234 526 € (Konsolideeritud kontsern), max 2025 · 14 776 053 € (Konsolideeritud kontsern), viimane 2025 · 14 776 053 € (Konsolideeritud kontsern)2019 – 2025
5Osaühing Halliktee103311172025 · K14 726 160Pärnu linn+12,7 %933 85858Käibe trend: 2019: 11 915 216 € (Konsolideeritud kontsern); 2020: 12 149 415 € (Konsolideeritud kontsern); 2021: 12 336 819 € (Konsolideeritud kontsern); 2022: 12 698 592 € (Konsolideeritud kontsern); 2023: 13 406 049 € (Konsolideeritud kontsern); 2024: 13 071 705 € (Konsolideeritud kontsern); 2025: 14 726 160 € (Konsolideeritud kontsern): 2019 kuni 2025, min 2019 · 11 915 216 € (Konsolideeritud kontsern), max 2025 · 14 726 160 € (Konsolideeritud kontsern), viimane 2025 · 14 726 160 € (Konsolideeritud kontsern)2019 – 2025
6Paide Salvestusjaam OÜ17146908202510 945 331Paide linnpuudub6 695 990010 945 331 €
7Forus International OÜ162472862025 · K7 181 770Tallinn+9,2 %-1 595 65734Käibe trend: 2022: 4 429 350 € (Konsolideeritud kontsern); 2023: 6 067 451 € (Konsolideeritud kontsern); 2024: 6 574 628 € (Konsolideeritud kontsern); 2025: 7 181 770 € (Konsolideeritud kontsern): 2022 kuni 2025, min 2022 · 4 429 350 € (Konsolideeritud kontsern), max 2025 · 7 181 770 € (Konsolideeritud kontsern), viimane 2025 · 7 181 770 € (Konsolideeritud kontsern)2022 – 2025
8AstraZeneca Eesti OÜ1173387520256 969 720Tallinn+10,8 %393 51644Käibe trend: 2019: 2 335 467 € (Ainult ettevõte); 2020: 2 494 087 € (Ainult ettevõte); 2021: 3 045 823 € (Ainult ettevõte); 2022: 3 959 038 € (Ainult ettevõte); 2023: 5 087 993 € (Ainult ettevõte); 2024: 6 287 586 € (Ainult ettevõte); 2025: 6 969 720 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2019 · 2 335 467 € (Ainult ettevõte), max 2025 · 6 969 720 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 6 969 720 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
9AbbVie OÜ1609478220256 275 151Tallinn+25,2 %608 53124Käibe trend: 2021: 3 541 380 € (Ainult ettevõte); 2022: 4 299 839 € (Ainult ettevõte); 2023: 4 297 159 € (Ainult ettevõte); 2024: 5 013 358 € (Ainult ettevõte); 2025: 6 275 151 € (Ainult ettevõte): 2021 kuni 2025, min 2021 · 3 541 380 € (Ainult ettevõte), max 2025 · 6 275 151 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 6 275 151 € (Ainult ettevõte)2021 – 2025
10Mindvalley OÜ1166315220255 638 525Tallinn-17,8 %-730 14521Käibe trend: 2019: 1 366 967 € (Ainult ettevõte); 2020: 1 379 378 € (Ainult ettevõte); 2021: 3 123 522 € (Ainult ettevõte); 2022: 5 062 965 € (Ainult ettevõte); 2023: 6 094 668 € (Ainult ettevõte); 2024: 6 860 867 € (Ainult ettevõte); 2025: 5 638 525 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2019 · 1 366 967 € (Ainult ettevõte), max 2024 · 6 860 867 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 5 638 525 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
11Swixx Biopharma OÜ1274112120254 406 198Tallinn+10,1 %345 74027Käibe trend: 2019: 633 981 € (Ainult ettevõte); 2020: 651 565 € (Ainult ettevõte); 2021: 821 591 € (Ainult ettevõte); 2022: 2 988 612 € (Ainult ettevõte); 2024: 4 001 491 € (Ainult ettevõte); 2025: 4 406 198 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2019 · 633 981 € (Ainult ettevõte), max 2025 · 4 406 198 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 4 406 198 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
12Finsupport Services OÜ1711872820254 362 702Tallinnpuudub80 59004 362 702 €
13Tickmill Services OÜ1278405320253 919 362Tallinnpuudubpuudub46Käibe trend: 2019: 1 569 532 € (Ainult ettevõte); 2020: 2 377 093 € (Ainult ettevõte); 2021: 2 573 945 € (Ainult ettevõte); 2022: 3 053 228 € (Ainult ettevõte); 2023: 3 709 449 € (Ainult ettevõte); 2025: 3 919 362 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2019 · 1 569 532 € (Ainult ettevõte), max 2025 · 3 919 362 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 3 919 362 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
14Olensen Management OÜ1618959020253 832 426Tallinn-13,4 %76 78615Käibe trend: 2021: 0 € (Ainult ettevõte); 2022: 4 443 € (Ainult ettevõte); 2023: 95 334 € (Ainult ettevõte); 2024: 4 424 421 € (Ainult ettevõte); 2025: 3 832 426 € (Ainult ettevõte): 2021 kuni 2025, min 2021 · 0 € (Ainult ettevõte), max 2024 · 4 424 421 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 3 832 426 € (Ainult ettevõte)2021 – 2025
15R8 Technologies OÜ1421926820253 463 491Tallinn+21,6 %-193 22738Käibe trend: 2019: 99 398 € (Ainult ettevõte); 2020: 212 244 € (Ainult ettevõte); 2021: 476 169 € (Ainult ettevõte); 2022: 1 149 084 € (Ainult ettevõte); 2023: 2 332 572 € (Ainult ettevõte); 2024: 2 847 287 € (Ainult ettevõte); 2025: 3 463 491 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2019 · 99 398 € (Ainult ettevõte), max 2025 · 3 463 491 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 3 463 491 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
16Xolo Teams OÜ1631551020253 099 887Tartu linn-12,1 %-104 3280Käibe trend: 2022: 78 665 € (Ainult ettevõte); 2023: 821 513 € (Ainult ettevõte); 2024: 3 527 522 € (Ainult ettevõte); 2025: 3 099 887 € (Ainult ettevõte): 2022 kuni 2025, min 2022 · 78 665 € (Ainult ettevõte), max 2024 · 3 527 522 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 3 099 887 € (Ainult ettevõte)2022 – 2025
17Bayer OÜ1152706420252 890 730Tallinn-24,1 %-491 18615Käibe trend: 2019: 3 544 887 € (Ainult ettevõte); 2020: 3 169 679 € (Ainult ettevõte); 2021: 2 868 245 € (Ainult ettevõte); 2022: 3 419 302 € (Ainult ettevõte); 2023: 3 950 299 € (Ainult ettevõte); 2024: 3 806 808 € (Ainult ettevõte); 2025: 2 890 730 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2021 · 2 868 245 € (Ainult ettevõte), max 2023 · 3 950 299 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 2 890 730 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
18Merck Sharp & Dohme OÜ1101996520252 549 817Tallinn+0,2 %158 97310Käibe trend: 2019: 2 785 382 € (Ainult ettevõte); 2020: 2 477 208 € (Ainult ettevõte); 2021: 2 434 185 € (Ainult ettevõte); 2022: 2 202 333 € (Ainult ettevõte); 2023: 2 269 259 € (Ainult ettevõte); 2024: 2 545 940 € (Ainult ettevõte); 2025: 2 549 817 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2022 · 2 202 333 € (Ainult ettevõte), max 2019 · 2 785 382 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 2 549 817 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
19Uponor Infra OÜ1027194120251 866 509Tallinn+17,2 %235 44719Käibe trend: 2019: 1 451 390 € (Ainult ettevõte); 2020: 1 471 088 € (Ainult ettevõte); 2021: 1 951 982 € (Ainult ettevõte); 2022: 2 039 717 € (Ainult ettevõte); 2023: 1 665 842 € (Ainult ettevõte); 2024: 1 592 764 € (Ainult ettevõte); 2025: 1 866 509 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2019 · 1 451 390 € (Ainult ettevõte), max 2022 · 2 039 717 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 1 866 509 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
20OÜ TB Baltic1167270220251 774 822Tartu linn+4,8 %66 5373Käibe trend: 2019: 125 € (Ainult ettevõte); 2020: 425 € (Ainult ettevõte); 2021: 22 953 € (Ainult ettevõte); 2022: 1 455 918 € (Ainult ettevõte); 2023: 1 662 834 € (Ainult ettevõte); 2024: 1 694 148 € (Ainult ettevõte); 2025: 1 774 822 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2019 · 125 € (Ainult ettevõte), max 2025 · 1 774 822 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 1 774 822 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
21Alfaexport OÜ1428505820251 746 793Tallinn+20 %116 9261Käibe trend: 2019: 1 380 649 € (Ainult ettevõte); 2020: 2 176 281 € (Ainult ettevõte); 2021: 2 087 124 € (Ainult ettevõte); 2022: 2 047 102 € (Ainult ettevõte); 2023: 2 104 089 € (Ainult ettevõte); 2024: 1 455 086 € (Ainult ettevõte); 2025: 1 746 793 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2019 · 1 380 649 € (Ainult ettevõte), max 2020 · 2 176 281 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 1 746 793 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
22OSAÜHING TARTU TULI1080457320251 568 840Tartu linn+2,7 %311 82017Käibe trend: 2019: 931 276 € (Ainult ettevõte); 2020: 930 279 € (Ainult ettevõte); 2021: 1 036 723 € (Ainult ettevõte); 2022: 1 153 339 € (Ainult ettevõte); 2023: 1 459 908 € (Ainult ettevõte); 2024: 1 528 119 € (Ainult ettevõte); 2025: 1 568 840 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2020 · 930 279 € (Ainult ettevõte), max 2025 · 1 568 840 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 1 568 840 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
23Osaühing Port One1064060520251 506 205Tallinn-20,2 %-2 147 6278Käibe trend: 2019: 26 201 765 € (Ainult ettevõte); 2020: 20 294 341 € (Ainult ettevõte); 2021: 17 265 842 € (Ainult ettevõte); 2022: 3 703 035 € (Ainult ettevõte); 2023: 2 295 597 € (Ainult ettevõte); 2024: 1 888 522 € (Ainult ettevõte); 2025: 1 506 205 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2025 · 1 506 205 € (Ainult ettevõte), max 2019 · 26 201 765 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 1 506 205 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
24Fontakt OÜ1109178920251 450 726Tallinn-4,6 %-23 16827Käibe trend: 2019: 670 912 € (Ainult ettevõte); 2020: 385 152 € (Ainult ettevõte); 2021: 883 511 € (Ainult ettevõte); 2022: 1 067 158 € (Ainult ettevõte); 2023: 1 428 359 € (Ainult ettevõte); 2024: 1 520 153 € (Ainult ettevõte); 2025: 1 450 726 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2020 · 385 152 € (Ainult ettevõte), max 2024 · 1 520 153 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 1 450 726 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
25Southwestern Ventures OÜ1221442720251 385 312Tallinn+24,2 %28 70516Käibe trend: 2019: 458 784 € (Ainult ettevõte); 2020: 720 710 € (Ainult ettevõte); 2021: 1 098 817 € (Ainult ettevõte); 2022: 798 435 € (Ainult ettevõte); 2023: 1 005 821 € (Ainult ettevõte); 2024: 1 115 405 € (Ainult ettevõte); 2025: 1 385 312 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2019 · 458 784 € (Ainult ettevõte), max 2025 · 1 385 312 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 1 385 312 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
26Xolo Go OÜ1471710920251 294 831Tartu linn+10 %177 2160Käibe trend: 2019: 11 479 € (Ainult ettevõte); 2020: 150 189 € (Ainult ettevõte); 2021: 538 143 € (Ainult ettevõte); 2022: 1 266 921 € (Ainult ettevõte); 2023: 1 431 170 € (Ainult ettevõte); 2024: 1 176 727 € (Ainult ettevõte); 2025: 1 294 831 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2019 · 11 479 € (Ainult ettevõte), max 2023 · 1 431 170 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 1 294 831 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
27Nokia Solutions and Networks OÜ1132664420251 221 825Tallinn+7,5 %-170 9526Käibe trend: 2019: 686 934 € (Ainult ettevõte); 2020: 654 699 € (Ainult ettevõte); 2021: 627 616 € (Ainult ettevõte); 2022: 1 277 318 € (Ainult ettevõte); 2023: 1 024 593 € (Ainult ettevõte); 2024: 1 136 842 € (Ainult ettevõte); 2025: 1 221 825 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2021 · 627 616 € (Ainult ettevõte), max 2022 · 1 277 318 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 1 221 825 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
28Allando Express OÜ110548782025 · K1 208 547Tallinn+0,7 %140 7154Käibe trend: 2019: 1 062 889 € (Konsolideeritud kontsern); 2020: 883 078 € (Konsolideeritud kontsern); 2021: 883 253 € (Konsolideeritud kontsern); 2022: 939 038 € (Konsolideeritud kontsern); 2023: 1 093 395 € (Konsolideeritud kontsern); 2024: 1 200 389 € (Konsolideeritud kontsern); 2025: 1 208 547 € (Konsolideeritud kontsern): 2019 kuni 2025, min 2020 · 883 078 € (Konsolideeritud kontsern), max 2025 · 1 208 547 € (Konsolideeritud kontsern), viimane 2025 · 1 208 547 € (Konsolideeritud kontsern)2019 – 2025
29W.A.G. payment solutions EE OÜ1402992920251 193 801Tallinn+130,2 %45 0305Käibe trend: 2019: 336 698 € (Ainult ettevõte); 2020: 303 189 € (Ainult ettevõte); 2021: 335 505 € (Ainult ettevõte); 2022: 422 773 € (Ainult ettevõte); 2023: 440 394 € (Ainult ettevõte); 2024: 518 482 € (Ainult ettevõte); 2025: 1 193 801 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2020 · 303 189 € (Ainult ettevõte), max 2025 · 1 193 801 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 1 193 801 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
30Finsupport OÜ1645161520251 136 113Tallinn+8,4 %5969Käibe trend: 2022: 40 000 € (Ainult ettevõte); 2023: 321 523 € (Ainult ettevõte); 2024: 1 048 344 € (Ainult ettevõte); 2025: 1 136 113 € (Ainult ettevõte): 2022 kuni 2025, min 2022 · 40 000 € (Ainult ettevõte), max 2025 · 1 136 113 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 1 136 113 € (Ainult ettevõte)2022 – 2025
31Multi-Profesje OÜ1602865020251 078 608Tallinn+19,1 %337 8780Käibe trend: 2021: 409 575 € (Ainult ettevõte); 2022: 921 423 € (Ainult ettevõte); 2023: 1 152 577 € (Ainult ettevõte); 2024: 905 299 € (Ainult ettevõte); 2025: 1 078 608 € (Ainult ettevõte): 2021 kuni 2025, min 2021 · 409 575 € (Ainult ettevõte), max 2023 · 1 152 577 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 1 078 608 € (Ainult ettevõte)2021 – 2025
32SwissBorg Networks OÜ1459399520251 055 524Tallinn+74,1 %50 3870Käibe trend: 2019: 0 € (Ainult ettevõte); 2020: 0 € (Ainult ettevõte); 2021: 0 € (Ainult ettevõte); 2022: 0 € (Ainult ettevõte); 2023: 0 € (Ainult ettevõte); 2024: 606 161 € (Ainult ettevõte); 2025: 1 055 524 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2019 · 0 € (Ainult ettevõte), max 2025 · 1 055 524 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 1 055 524 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
33Gofore Estonia OÜ1462823920251 043 736Tallinn-12 %23 84015Käibe trend: 2019: 104 645 € (Ainult ettevõte); 2020: 222 457 € (Ainult ettevõte); 2021: 731 052 € (Ainult ettevõte); 2022: 820 390 € (Ainult ettevõte); 2023: 1 621 797 € (Ainult ettevõte); 2024: 1 186 096 € (Ainult ettevõte); 2025: 1 043 736 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2019 · 104 645 € (Ainult ettevõte), max 2023 · 1 621 797 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 1 043 736 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
34Uponor Eesti Osaühing1034750320251 015 334Tallinn+13 %132 47410Käibe trend: 2019: 844 227 € (Ainult ettevõte); 2020: 803 674 € (Ainult ettevõte); 2021: 884 877 € (Ainult ettevõte); 2022: 998 578 € (Ainult ettevõte); 2023: 858 956 € (Ainult ettevõte); 2024: 898 802 € (Ainult ettevõte); 2025: 1 015 334 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2020 · 803 674 € (Ainult ettevõte), max 2025 · 1 015 334 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 1 015 334 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
35Spendera OÜ1030386520251 002 920Saue vald-8,2 %894 5600Käibe trend: 2019: 264 486 € (Ainult ettevõte); 2020: 427 844 € (Ainult ettevõte); 2021: 17 643 € (Ainult ettevõte); 2022: 0 € (Ainult ettevõte); 2023: 134 003 € (Ainult ettevõte); 2024: 1 092 426 € (Ainult ettevõte); 2025: 1 002 920 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2022 · 0 € (Ainult ettevõte), max 2024 · 1 092 426 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 1 002 920 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
36Ewopharma OÜ163778992025998 198Tallinn+9,9 %34 7127Käibe trend: 2022: 674 098 € (Ainult ettevõte); 2023: 774 681 € (Ainult ettevõte); 2024: 908 014 € (Ainult ettevõte); 2025: 998 198 € (Ainult ettevõte): 2022 kuni 2025, min 2022 · 674 098 € (Ainult ettevõte), max 2025 · 998 198 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 998 198 € (Ainult ettevõte)2022 – 2025
37Danep OÜ142517052025990 732Tallinn-6,3 %18 57617Käibe trend: 2019: 0 € (Ainult ettevõte); 2020: 0 € (Ainult ettevõte); 2021: 0 € (Ainult ettevõte); 2022: 64 228 € (Ainult ettevõte); 2023: 428 344 € (Ainult ettevõte); 2024: 1 057 184 € (Ainult ettevõte); 2025: 990 732 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2019 · 0 € (Ainult ettevõte), max 2024 · 1 057 184 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 990 732 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
38Galaneia OÜ160084002025952 503Tallinn+281,8 %78 8792Käibe trend: 2020: 44 391 € (Ainult ettevõte); 2021: 283 979 € (Ainult ettevõte); 2022: 596 521 € (Ainult ettevõte); 2023: 378 488 € (Ainult ettevõte); 2024: 249 466 € (Ainult ettevõte); 2025: 952 503 € (Ainult ettevõte): 2020 kuni 2025, min 2020 · 44 391 € (Ainult ettevõte), max 2025 · 952 503 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 952 503 € (Ainult ettevõte)2020 – 2025
39Eesti Firma OÜ141647972025952 250Tallinn+20 %414 82210Käibe trend: 2019: 511 877 € (Ainult ettevõte); 2020: 916 296 € (Ainult ettevõte); 2021: 1 246 084 € (Ainult ettevõte); 2022: 658 156 € (Ainult ettevõte); 2023: 585 330 € (Ainult ettevõte); 2024: 793 619 € (Ainult ettevõte); 2025: 952 250 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2019 · 511 877 € (Ainult ettevõte), max 2021 · 1 246 084 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 952 250 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
40K.K Restoranid OÜ161442502025932 801Tallinn+9,1 %197 1977Käibe trend: 2021: 349 163 € (Ainult ettevõte); 2022: 502 705 € (Ainult ettevõte); 2023: 752 444 € (Ainult ettevõte); 2024: 854 634 € (Ainult ettevõte); 2025: 932 801 € (Ainult ettevõte): 2021 kuni 2025, min 2021 · 349 163 € (Ainult ettevõte), max 2025 · 932 801 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 932 801 € (Ainult ettevõte)2021 – 2025
41BOUGAS DOITSIDIS OÜ145892262025922 641Tallinn+0,5 %78 6200Käibe trend: 2019: 25 151 € (Ainult ettevõte); 2020: 198 236 € (Ainult ettevõte); 2021: 368 620 € (Ainult ettevõte); 2022: 848 055 € (Ainult ettevõte); 2023: 589 963 € (Ainult ettevõte); 2024: 917 871 € (Ainult ettevõte); 2025: 922 641 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2019 · 25 151 € (Ainult ettevõte), max 2025 · 922 641 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 922 641 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
42BildIN OÜ149620042025849 577Kose vald+23,5 %91612Käibe trend: 2020: 50 677 € (Ainult ettevõte); 2021: 501 923 € (Ainult ettevõte); 2022: 1 001 324 € (Ainult ettevõte); 2023: 1 082 087 € (Ainult ettevõte); 2024: 687 714 € (Ainult ettevõte); 2025: 849 577 € (Ainult ettevõte): 2020 kuni 2025, min 2020 · 50 677 € (Ainult ettevõte), max 2023 · 1 082 087 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 849 577 € (Ainult ettevõte)2020 – 2025
43El Cartano Group OÜ164653622025842 950Tallinnpuudub1 158 7861842 950 €
44Enery Estonia OÜ162691062025824 624Tallinn-4 %-2 897 64510Käibe trend: 2023: 235 439 € (Ainult ettevõte); 2024: 858 570 € (Ainult ettevõte); 2025: 824 624 € (Ainult ettevõte): 2023 kuni 2025, min 2023 · 235 439 € (Ainult ettevõte), max 2024 · 858 570 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 824 624 € (Ainult ettevõte)2023 – 2025
45FAIRS PLAY INTERNATIONAL OÜ148655022025809 502puudub-16,4 %43 6571Käibe trend: 2020: 216 702 € (Ainult ettevõte); 2021: 61 585 € (Ainult ettevõte); 2022: 492 344 € (Ainult ettevõte); 2023: 792 728 € (Ainult ettevõte); 2024: 967 831 € (Ainult ettevõte); 2025: 809 502 € (Ainult ettevõte): 2020 kuni 2025, min 2021 · 61 585 € (Ainult ettevõte), max 2024 · 967 831 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 809 502 € (Ainult ettevõte)2020 – 2025
46Soundsgood OÜ144310862025799 882Tallinn+77 %6 7751Käibe trend: 2019: 0 € (Ainult ettevõte); 2020: 0 € (Ainult ettevõte); 2021: 0 € (Ainult ettevõte); 2022: 65 064 € (Ainult ettevõte); 2023: 322 047 € (Ainult ettevõte); 2024: 452 035 € (Ainult ettevõte); 2025: 799 882 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2019 · 0 € (Ainult ettevõte), max 2025 · 799 882 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 799 882 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
47OLENSEN Services OÜ172407312025753 481Tallinnpuudub2 5801753 481 €
48KR CST OÜ145011482025740 448Saue vald-27,5 %37 9212Käibe trend: 2019: 186 372 € (Ainult ettevõte); 2020: 482 574 € (Ainult ettevõte); 2021: 494 122 € (Ainult ettevõte); 2022: 881 674 € (Ainult ettevõte); 2023: 953 165 € (Ainult ettevõte); 2024: 1 021 256 € (Ainult ettevõte); 2025: 740 448 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2019 · 186 372 € (Ainult ettevõte), max 2024 · 1 021 256 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 740 448 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
49Tiburon One OÜ143416892025725 392Tallinn+311,4 %241 7880Käibe trend: 2019: 47 285 € (Ainult ettevõte); 2020: 52 410 € (Ainult ettevõte); 2021: 146 504 € (Ainult ettevõte); 2022: 128 238 € (Ainult ettevõte); 2023: 177 635 € (Ainult ettevõte); 2024: 176 334 € (Ainult ettevõte); 2025: 725 392 € (Ainult ettevõte): 2019 kuni 2025, min 2019 · 47 285 € (Ainult ettevõte), max 2025 · 725 392 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 725 392 € (Ainult ettevõte)2019 – 2025
50Workpart Supply OÜ168827982025712 194Tallinn+77,8 %60 6704Käibe trend: 2024: 400 465 € (Ainult ettevõte); 2025: 712 194 € (Ainult ettevõte): 2024 kuni 2025, min 2024 · 400 465 € (Ainult ettevõte), max 2025 · 712 194 € (Ainult ettevõte), viimane 2025 · 712 194 € (Ainult ettevõte)2024 – 2025
Näidatud 50 / 4 691

Konsolideeritud aruanded hõlmavad tütarettevõtteid. Eri ettevõtete näitajad võivad kajastada sama kontserni tegevust; neid ridu ei tohi kokku liita.

RIK aastaaruanded2025 andmed

Kuidas jaotub tegevusala 82991 müügitulu (2025 andmed)?

n = 1 244
Käibe jaotus

Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused · Käibe jaotus · 8 kuvatud rida

Laadi allikametaandmed

  1. 0–10 tuh450
  2. 10–50 tuh480
  3. 50–100 tuh130
  4. 100–250 tuh82
  5. 250 tuh–1 mln71
  6. 1–5 mln22
  7. 5–20 mln7
  8. 20 mln+2
Andmed
Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused · Käibe jaotus
Periood / kategoorian
0–10 tuh450
10–50 tuh480
50–100 tuh130
100–250 tuh82
250 tuh–1 mln71
1–5 mln22
5–20 mln7
20 mln+2
RIK aastaaruanded2025 andmed
p25 4 874 €
p50 19 401 €
p75 51 752 €

RIK aastaaruanded · 06.11.2026 07:45

Mediaanid ja histogramm jätavad nullkäibega filerid välja (n = 972 nullkäivet).

Kus tegevusala 82991 ettevõtted asuvad?

ettevõtet
Maakondade lõikes

Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused · Maakondade lõikes · 15 kuvatud rida

Laadi allikametaandmed

kuni 57 ettevõtetkuni 102 ettevõtetkuni 142 ettevõtetkuni 359 ettevõtetkuni 3 488 ettevõtet
Andmed
Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused · Maakondade lõikes
Periood / kategooriaettevõtet
Hiiu25
Saare67
Lääne45
Harju3 488
Rapla86
Järva57
Lääne-Viru102
Ida-Viru80
Jõgeva34
Pärnu142
Viljandi76
Tartu359
Põlva30
Valga29
Võru55
Haldus- ja asustusjaotus: Maa- ja Ruumiamet 02.09.2026 · Äriregister (RIK)2025 andmed

Klõps maakonnal vahetab võrdlusrühma. Viis loomulike murdepunktidega klassi; legendis kasvab väärtus vasakult paremale.

Maakonnad tabelina

Näita kõiki näitajaid

Lisaveerud: Mediaan 2025.

Maakonnad tegevusala 82991 ettevõtete arvu järgi
MaakondEttevõtteidMediaan 2025Klass
1. Harju maakond3 48824 147 €klass 5/5, kuni 3 488
2. Tartu maakond35915 249 €klass 4/5, kuni 359
3. Pärnu maakond14227 068 €klass 3/5, kuni 142
4. Lääne-Viru maakond10210 200 €klass 2/5, kuni 102
5. Rapla maakond8622 616 €klass 2/5, kuni 102
6. Ida-Viru maakond8017 388 €klass 2/5, kuni 102
7. Viljandi maakond7619 376 €klass 2/5, kuni 102
8. Saare maakond6731 912 €klass 2/5, kuni 102
9. Järva maakond5719 279 €klass 1/5, kuni 57
10. Võru maakond559 006 €klass 1/5, kuni 57
11. Lääne maakond4517 628 €klass 1/5, kuni 57
12. Jõgeva maakond346 750 €klass 1/5, kuni 57
13. Põlva maakond3018 275 €klass 1/5, kuni 57
14. Valga maakond29104 412 €klass 1/5, kuni 57
15. Hiiu maakond254 472 €klass 1/5, kuni 57
Maakond puudu: 16 ettevõtet, mediaan 20 000 € (ei ole kaardil ega tabelis). Mediaanid täiseurodes; maakonna valik vahetab võrdlusrühma.
Äriregister (RIK)2025 andmed

Kuidas on tegevusala 82991 mediaankäive muutunud 2019–2025?

mediaankäive · valitud maakond ja Eesti

Ajaloolised aruanded on rühmitatud ettevõtte selle andmeväljavõtte registrijärgse tegevusala ja maakonna järgi. Aruande esitajad erinevad aastati; praeguse tegevusalata ettevõtted on välja jäetud. Mediaan hõlmab ainult positiivset müügitulu; viimane aasta võib olla osaline.

Tegevusala trend

Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused · Tegevusala trend · 7 kuvatud rida

Laadi allikametaandmed

Tegevusala trend
Valiku mediaanEesti mediaan
Andmed
Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused · Tegevusala trend
AastaValiku mediaanEesti mediaan
202522 33822 338
202421 45921 459
202321 20521 205
202219 39619 396
202118 36518 365
202017 28817 288
201919 16519 165
RIK aastaaruanded2019–2025
Valiku mediaan (n = 1 405)Eesti mediaan (n = 1 405)

Millised on tegevusala 82991 põhinäitajad (2025 andmed)?

↔ Kõigi veergude nägemiseks keri tabelit horisontaalselt.

Näitajad
NäitajaVäärtusPeriood ja alusAllikasSeisVõrdlus ja allikad
Ettevõtteid4 691Aktiivsed juriidilised isikud, v.a FIE · Andmeseis 06.11.2026 07:45Äriregister (RIK)tõmmis 06.11.2026Aktiivsed juriidilised isikud, v.a FIE · Andmeseis 06.11.2026 07:45Äriregister (RIK)Seis: tõmmis 06.11.2026
Mediaankäive22 338 €2025 andmed; Tegevusala trendi valim; Aruanded käibega > 0; n = 1 405RIK aastaaruandedtõmmis 06.11.20262025 andmed; Tegevusala trendi valim; Aruanded käibega > 0; n = 1 405RIK aastaaruandedSeis: tõmmis 06.11.2026
Positiivse müügituluga ettevõtete mediaan19 354 €2025 andmed; Ettevõtete valim; Aruanded käibega > 0; n = 1 231RIK aastaaruandedtõmmis 06.11.20262025 andmed; Ettevõtete valim; Aruanded käibega > 0; n = 1 231RIK aastaaruandedSeis: tõmmis 06.11.2026
Käive kokku398 653 377 €2025 andmed; summaRIK aastaaruandedtõmmis 06.11.20262025 andmed; summaRIK aastaaruandedSeis: tõmmis 06.11.2026
Mediaanmarginaalpuudub2025 andmed; puhaskasum / müügituluRIK aastaaruandedtõmmis 06.11.20262025 andmed; puhaskasum / müügituluRIK aastaaruandedSeis: tõmmis 06.11.2026
Töötajaid kokku2 349 inimest2025 andmed; aastaaruande keskmineRIK aastaaruandedtõmmis 06.11.20262025 andmed; aastaaruande keskmineRIK aastaaruandedSeis: tõmmis 06.11.2026
Avatud voorud0üleriigilisedToetusvoorudpuudubüleriigilisedToetusvoorudSeis: puudub

Mediaanid kasutavad erinevaid valimeid; need ei ole otse võrreldavad.

Kvartaalne ettevõtluspulss · Andmed olemas

Kvartaalne ettevõtluspulss

Viimased kaheksa kvartalit, sõltumata majandusaasta filtrist. Püsiv rühm, kus käive, töötajate arv ja tööjõumaksud on esitatud kõigis 12 võrdluskvartalis. Kaetus loendab ainult avaldatud rühma ettevõtteid; uued ja puudulike andmetega esitajad on välja jäetud. Praegune maakond ja üks praegune EMTAK kood ettevõtte kohta; OÜ, AS ja muud kaasatud õiguslikud vormid on eraldi. FIE ja teadmata õiguslikud vormid on välistatud.

Käive hõlmab ka asjakohaseid pöördmaksustatavaid oste. Töötajate arv ja selle muutus on deklareeritud näitajad, mitte unikaalsed loodud töökohad. Tööjõumaksud ei ole palk. Aastamuutus võrdleb samu ettevõtteid eelmise aasta sama kvartaliga; protsent eeldab positiivset varasemat kogusummat. Puuduvad väärtused jäävad CSV-s tühjaks.

OÜ (osaühingud) · Võrreldav rühm: 192 ettevõtet

Väikesed rühmad on välja jäetud: maakonna, täieliku praeguse EMTAK koodi ja õigusliku vormi rühmas peab olema vähemalt viis võrreldavat ettevõtet. Nende näitajad ja arvud on kõigist summadest välja jäetud, et vältida avaldamist lahutamise teel. See on osaline rühm, mitte kogu tegevusala või maakond.

OÜ (osaühingud) · EMTA deklareeritud käive (€)
EMTA deklareeritud käive (€)

↔ Kõigi veergude nägemiseks keri tabelit horisontaalselt.

OÜ (osaühingud) · Kvartaalne ettevõtluspulss
KvartalEMTA deklareeritud käive (€)EMTA deklareeritud käive (€): aastamuutus (%)Deklareeritud töötajate arvDeklareeritud töötajate arv: aastamuutus (%)Tööjõumaksud (€)Tööjõumaksud (€): aastamuutus (%)Töötajate arvu aastamuutus
2024Q441 649 5798,494 49115,844 437 5748,18614
2025Q144 184 8940,084 44216,475 165 90818,01628
2025Q241 989 7767,094 31915,395 469 1330,93576
2025Q343 605 5378,664 75320,334 837 6715,81803
2025Q443 764 8065,085 68026,484 914 75010,751 189
2026Q145 179 4512,256 35042,955 114 815-0,991 908
2026Q243 229 9752,956 93160,486 268 17414,612 612
2026Q343 000 341-1,397 06948,735 201 7697,532 316
Laadi alla kvartalite CSV
AS (aktsiaseltsid) · Võrreldavat rühma ei näidata (alla 5 ettevõtte).

Väikesed rühmad on välja jäetud: maakonna, täieliku praeguse EMTAK koodi ja õigusliku vormi rühmas peab olema vähemalt viis võrreldavat ettevõtet. Nende näitajad ja arvud on kõigist summadest välja jäetud, et vältida avaldamist lahutamise teel. See on osaline rühm, mitte kogu tegevusala või maakond.

Selle valiku kohta andmeid pole

↔ Kõigi veergude nägemiseks keri tabelit horisontaalselt.

AS (aktsiaseltsid) · Kvartaalne ettevõtluspulss
KvartalEMTA deklareeritud käive (€)EMTA deklareeritud käive (€): aastamuutus (%)Deklareeritud töötajate arvDeklareeritud töötajate arv: aastamuutus (%)Tööjõumaksud (€)Tööjõumaksud (€): aastamuutus (%)Töötajate arvu aastamuutus
2024Q4Andmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvad
2025Q1Andmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvad
2025Q2Andmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvad
2025Q3Andmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvad
2025Q4Andmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvad
2026Q1Andmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvad
2026Q2Andmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvad
2026Q3Andmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvad
Laadi alla kvartalite CSV
Muud kaasatud õiguslikud vormid · Võrreldavat rühma ei näidata (alla 5 ettevõtte).

Väikesed rühmad on välja jäetud: maakonna, täieliku praeguse EMTAK koodi ja õigusliku vormi rühmas peab olema vähemalt viis võrreldavat ettevõtet. Nende näitajad ja arvud on kõigist summadest välja jäetud, et vältida avaldamist lahutamise teel. See on osaline rühm, mitte kogu tegevusala või maakond.

Selle valiku kohta andmeid pole

↔ Kõigi veergude nägemiseks keri tabelit horisontaalselt.

Muud kaasatud õiguslikud vormid · Kvartaalne ettevõtluspulss
KvartalEMTA deklareeritud käive (€)EMTA deklareeritud käive (€): aastamuutus (%)Deklareeritud töötajate arvDeklareeritud töötajate arv: aastamuutus (%)Tööjõumaksud (€)Tööjõumaksud (€): aastamuutus (%)Töötajate arvu aastamuutus
2024Q4Andmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvad
2025Q1Andmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvad
2025Q2Andmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvad
2025Q3Andmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvad
2025Q4Andmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvad
2026Q1Andmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvad
2026Q2Andmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvad
2026Q3Andmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvadAndmed puuduvad
Laadi alla kvartalite CSV
Allikad: EMTA avaandmed, CC BY-SA 3.0; Äriregister, CC BY 4.0. Arvutused ja rühma valik: Ärikratt; kohandatud EMTA koondandmed: CC BY-SA 3.0.EMTACC BY-SA 3.0Äriregister · CC BY 4.0
Brutopalga jaotus · Ridu ei kuvata

Brutopalga jaotus

Üle-eestiline kontekst, sõltumata maakonna filtrist. Brutopalk eurodes, mitte tööjõumaksud. PA103: tegevusala osa aasta mediaan; PA111: jao kvartali detsiilid (D5 on mediaan). PA5335: oktoobri sooline palgalõhe ehk meeste ja naiste keskmise brutotunnipalga erinevus protsendina meeste palgast; see ei ole kohandatud võrdse tasu näitaja.

Igal real on oma periood, sõltumata ettevõtete aruandeaasta filtrist. Eesti võrdlus kasutab sama allikat, näitajat ja perioodi. Allikas puuduv hõlmab puuduvaid ja allikas varjatud väärtusi: andmeladu ei säilita nende eristust. Väärtusi ei interpoleerita ega asendata nulliga.

EMTAK 2025 on seotud ametlike eelkäijate kontekstiga, mitte täpse ümberklassifitseerimisega. Mitmetähenduslikke osi ega jagusid ei liideta. Laiema jao arvud ei asenda puuduvaid osa väärtusi. Alus: EMTAK 2008 / NACE Rev. 2. Osa: mitmetähenduslik või seostamata; Jagu: mitmetähenduslik või seostamata.

Selles väljavõttes pole sobivaid vaatlusi.

PA111 · PA103 · PA5335 · Allikas: Statistikaamet, avaandmed, CC BY-SA 4.0; arvutused Ärikratt

Majandusnäitajad · Andmed olemas

Majanduse taust

↔ Kõigi veergude nägemiseks keri tabelit horisontaalselt.

Majanduse taust
NäitajaVäärtusPeriood ja alusAllikasSeisVõrdlus ja allikad
Käive273 049,5 tuhat €2024Statistikaamet, avaandmed, CC BY-SA 4.0; arvutused Ärikratt—2024Statistikaamet, avaandmed, CC BY-SA 4.0; arvutused Ärikratt
Ettevõtete arv2 009 ettevõtet2024Statistikaamet, avaandmed, CC BY-SA 4.0; arvutused Ärikratt—2024Statistikaamet, avaandmed, CC BY-SA 4.0; arvutused Ärikratt
Aasta keskmine töötajate arv3 314 inimest2024Statistikaamet, avaandmed, CC BY-SA 4.0; arvutused Ärikratt—2024Statistikaamet, avaandmed, CC BY-SA 4.0; arvutused Ärikratt
Puhaskasum68 522,4 tuhat €2024Statistikaamet, avaandmed, CC BY-SA 4.0; arvutused Ärikratt—2024Statistikaamet, avaandmed, CC BY-SA 4.0; arvutused Ärikratt

Statistikaameti tasand on 2-kohaline; arvud ei ole samal alusel.

Allikas: Statistikaamet, avaandmed, CC BY-SA 4.0; arvutused Ärikratt2024

Vabad ametikohad

Vabad ametikohad

Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused · Vabad ametikohad · 71 kuvatud rida

Laadi allikametaandmed

Vabad ametikohad
Vabad ametikohad
Andmed
Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused · Vabad ametikohad
Periood / kategooriaVabad ametikohad (vabad ametikohad)
2008Q1659
2008Q2524
2008Q3476
2008Q4272
2009Q1101
2009Q2194
2009Q3377
2009Q4320
2010Q1348
2010Q2239
2010Q3320
2010Q4294
2011Q1332
2011Q2492
2011Q3476
2011Q4553
2012Q1430
2012Q2568
2012Q3572
2012Q4596
2013Q1682
2013Q2661
2013Q3731
2013Q4600
2014Q1554
2014Q2915
2014Q3838
2014Q4715
2015Q1698
2015Q2720
2015Q3723
2015Q4516
2016Q1974
2016Q21 111
2016Q31 359
2016Q4909
2017Q11 374
2017Q2964
2017Q3894
2017Q4898
2018Q1869
2018Q2935
2018Q31 060
2018Q4619
2019Q1776
2019Q2782
2019Q3616
2019Q4517
2020Q1483
2020Q2359
2020Q3378
2020Q4335
2021Q1453
2021Q2621
2021Q3686
2021Q4602
2022Q1646
2022Q2757
2022Q3495
2022Q4407
2023Q1535
2023Q4292
2024Q1405
2024Q2299
2024Q3528
2024Q4411
2025Q1601
2025Q2290
2025Q4226
2026Q1468
2026Q2511
Allikas: Statistikaamet, avaandmed, CC BY-SA 4.0; arvutused Ärikratt2008Q1–2026Q2

Statistikaamet PAV011 · NACE Rev. 2 sektsioon (N) · kvartal · arv

Tehisintellekti kasutus

Tehisintellekti kasutus

Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused · Tehisintellekti kasutus · 4 kuvatud rida

Laadi allikametaandmed

Tehisintellekti kasutus
Tehisintellekti kasutus
Andmed
Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused · Tehisintellekti kasutus
Periood / kategooriaTehisintellekti kasutus (%)
202519,1
202420,3
20237,1
20212,6
Allikas: Statistikaamet, avaandmed, CC BY-SA 4.0; arvutused Ärikratt2021–2025

Statistikaamet IT149 · NACE Rev. 2 sektsioon (N) · aasta · % ettevõtetest · uuring: vähemalt 10 tööga hõivatud isikut; aasta alguse seis (IT149 märkus)

Pankrotistunud ettevõtted

Pankrotistunud ettevõtted

Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused · Pankrotistunud ettevõtted · 22 kuvatud rida

Laadi allikametaandmed

Pankrotistunud ettevõtted
Pankrotistunud ettevõtted
Andmed
Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused · Pankrotistunud ettevõtted
Periood / kategooriaPankrotistunud ettevõtted (ettevõtet)
2021Q10
2021Q20
2021Q31
2021Q40
2022Q12
2022Q20
2022Q30
2022Q41
2023Q10
2023Q23
2023Q31
2023Q41
2024Q10
2024Q20
2024Q30
2024Q41
2025Q11
2025Q20
2025Q30
2025Q40
2026Q10
2026Q20
Allikas: Statistikaamet, avaandmed, CC BY-SA 4.0; arvutused Ärikratt2021Q1–2026Q2

Statistikaamet ER033 · jaotis (N82) · kvartal · arv

Õigusaktid, mis seda ala puudutavad · Andmed olemas

Õigusaktid, mis seda ala puudutavad

tuletatud

Õigusaktide loetelu ja väljavõtete katvus on puudulik.

Valdkonna õigusaktid (5)

Kõigile ettevõtetele (20 / 21)
Alkoholi ja tubakatoodete maksumärkide kujundus ja liigid, maksumärkide tellimise kord, maksumärgistatud alkoholi ja tubakatoodete teisele aktsiisilaopidajale lähetamise kord ning maksumärkide saatelehe andmekoosseisAlkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seadusAsutuse ametnike ja töötajate, kelle koosseis, koondandmed või konkreetsed tööülesanded on riigisaladus, tulumaksu, sotsiaalmaksu, kohustusliku kogumispensioni makse ja töötuskindlustusmakse arvestamise kordAudiitortegevuse järelevalve nõukogu töökordAudiitortegevuse seadusDiplomaatilise isikutunnistuse väljaandmise ja kehtetuks tunnistamise kord, vorm, tehniline kirjeldus ja diplomaatilisele isikutunnistusele kantavate andmete loetelu ning tulumaksust vabastatud mitteresidentide registreerimise kordMaamaksuseadusMittetulundusühingute seadusOhutusjuhtimise süsteem, ohutusnäitajad, raudteeinfrastruktuuri, -liikluse korralduse ja -ohutuse nõuetele vastavuse kontrollimine, nende aruandlus, vormid ning tähtajad ja raudteeohutust mõjutavatest juhtumitest teavitamineRaamatupidamise seadusRaudtee-ettevõtja tulude ja kulude arvestuste esitamise kord ja tähtajad ning raamatupidamisandmete loeteluRiigi asutatud sihtasutuse nõukogu liikmete ning riigi osalusega äriühingu nõukogu organi töös osalevate nõukogu liikmete tasustamise kord ja tasude piirmääradRiigi raamatupidamise üldeeskiriRiigi äriühingu ja sellise äriühingu, kus riigil on vähemalt otsustusõigus, ning riigi asutatud sihtasutuse auditikomitee moodustamise ja tasustamise ning töökorra põhimõttedSADHESi kaudu teabe esitamise kord aktsiisikauba veol liikmesriikide vahelSihtasutuste seadusSotsiaalmaksu maksmise kord erijuhtudelSotsiaalmaksuseadusTulumaksuseadusÄriregistri elektroonilise keskandmebaasi pidamine ning e-äriregistri andmete kasutamine
Riigi TeatajaSeos EMTAK → õigusakt on Ärikrati tuletis, mitte ametlik loend. Akt avaneb Riigi Teatajas.
MTR-is vaadeldud load ja teated · Andmed olemas

MTR-is vaadeldud load ja teated

MTR-is vaadeldud andmed, mitte õiguslike nõuete loetelu ega tõend kõigi nõuete täitmise kohta. Kirje olemasolu ei kinnita loa kehtivust: kaasatud on ka esitatud ja peatatud kirjed.

Nimetaja: kõik praegu aktiivsed juriidilised isikud selles tegevusalas ja maakonnas, sõltumata aruandeaastast. n näitab eri ettevõtteid tegevusala ja valdkonna kohta, mitte lubade arvu; rühmad võivad kattuda. Puuduv valdkond ja tegevusala jäävad teadmata. Seostamata registrikoodiga kirjed jäävad välja; kirje puudumine ei tõenda loa puudumist. Kui n < 5, on arv ja osakaal peidetud.

↔ Kõigi veergude nägemiseks keri tabelit horisontaalselt.

MTR-i tegevusalaMTR-i valdkondEri ettevõtteidTegevusala ettevõtteidVaadeldud osakaaln
Renditööjõu vahendamineTeadmata224 6910,47 %22
ToitlustamineKaubandus204 6910,43 %20
HulgikaubandusKaubandus194 6910,41 %19
EhitamineTeadmata164 6910,34 %16
ProjekteerimineTeadmata144 6910,3 %14
ElektritöödTeadmata124 6910,26 %12
TöövahendusTeadmata124 6910,26 %12
JaekaubandusKaubandus114 6910,23 %11
OmanikujärelevalveTeadmata104 6910,21 %10
Usaldushalduse ja äriühingute teenusFinantsteenused94 6910,19 %9
VeoseveduTransport94 6910,19 %9
Taksoveo tegevuslubaTransport74 6910,15 %7
Ühenduse tegevusloa kinnitatud ärakiri (veosevedu)Transport74 6910,15 %7
Ehitise auditTeadmata54 6910,11 %5
Ehitusprojekti ekspertiisTeadmataPeidetud (n < 5)4 691Peidetud (n < 5)Peidetud (n < 5)
Finantseerimisasutusena tegutsemineFinantsteenusedPeidetud (n < 5)4 691Peidetud (n < 5)Peidetud (n < 5)
NumbriloadNumbriloadPeidetud (n < 5)4 691Peidetud (n < 5)Peidetud (n < 5)
Ehitamine ja hooldamineTeadmataPeidetud (n < 5)4 691Peidetud (n < 5)Peidetud (n < 5)
TuleohutusteenusTeadmataPeidetud (n < 5)4 691Peidetud (n < 5)Peidetud (n < 5)
GaasitöödTeadmataPeidetud (n < 5)4 691Peidetud (n < 5)Peidetud (n < 5)
Kontrollimine ja hooldamineTeadmataPeidetud (n < 5)4 691Peidetud (n < 5)Peidetud (n < 5)
SurveseadmetöödTeadmataPeidetud (n < 5)4 691Peidetud (n < 5)Peidetud (n < 5)
Taksoveo sõidukikaartTransportPeidetud (n < 5)4 691Peidetud (n < 5)Peidetud (n < 5)
Väärismetalli, vääriskivide kokkuost ning hulgimüükFinantsteenusedPeidetud (n < 5)4 691Peidetud (n < 5)Peidetud (n < 5)
Avalikult kasutatavate teede korrashoidTeadmataPeidetud (n < 5)4 691Peidetud (n < 5)Peidetud (n < 5)
EhitusuuringudTeadmataPeidetud (n < 5)4 691Peidetud (n < 5)Peidetud (n < 5)
MasinatöödTeadmataPeidetud (n < 5)4 691Peidetud (n < 5)Peidetud (n < 5)
MerendusMerendusPeidetud (n < 5)4 691Peidetud (n < 5)Peidetud (n < 5)
Metsapuude kultiveerimismaterjali tarniminePõllumajandusPeidetud (n < 5)4 691Peidetud (n < 5)Peidetud (n < 5)
PandimajateenusFinantsteenusedPeidetud (n < 5)4 691Peidetud (n < 5)Peidetud (n < 5)
RehabilitatsiooniteenusSotsiaalhooldusPeidetud (n < 5)4 691Peidetud (n < 5)Peidetud (n < 5)
Sideteenuse osutamineTeadmataPeidetud (n < 5)4 691Peidetud (n < 5)Peidetud (n < 5)
TöötervishoiuteenusTeadmataPeidetud (n < 5)4 691Peidetud (n < 5)Peidetud (n < 5)
Õhusõiduki raadiolubaSagedusloadPeidetud (n < 5)4 691Peidetud (n < 5)Peidetud (n < 5)
Allikas: Majandustegevuse register (MTR), CC BY-SA 3.0; arvutused Ärikratt
Õiguskalender · Andmed olemas

Õiguskalender

Valdkonna seosed on tuletatud pealkirjadest ja võivad olla puudulikud. Universaalsed muudatused on eraldi. Teave ei ole õigusnõu; kontrollige ametlikku allikat.

Valiku kuupäev: 05.11.2026

Vastu võetud tulevased muudatused

Avaldatud riiklike muudatuste ja redaktsioonide jõustumiskuupäevad. Iga link viitab konkreetsele RT redaktsioonile; katvus on puudulik.

Pealkirjast tuletatud valdkonnaseosed

CSV sisaldab ainult kuvatud ridu.

↔ Kõigi veergude nägemiseks keri tabelit horisontaalselt.

Kuvatud 3 / 3 kirjet
KuupäevDokument
01.01.2027JõustumineKüberturvalisuse seadusRT redaktsioon: 106082022019
01.01.2027JõustumineTulemusrahastamisel arvesse võetavate tulemusnäitajate täpsustused, nende osakaalud ja tulemusrahastamise arvestamise alusedRT redaktsioon: 109012026026
01.01.2027JõustumineKüberturvalisuse seadusRT redaktsioon: 121062024016

Universaalsed muudatused (tuletatud)

CSV sisaldab ainult kuvatud ridu.

↔ Kõigi veergude nägemiseks keri tabelit horisontaalselt.

Kuvatud 20 / 44 kirjet
KuupäevDokument
01.01.2027JõustumineAlkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seadusRT redaktsioon: 102012025007
01.01.2027JõustumineKäibemaksuseadusRT redaktsioon: 102012025014
01.01.2027JõustumineSotsiaalmaksuseadusRT redaktsioon: 103062026051
01.01.2027JõustumineTulumaksuseadusRT redaktsioon: 103062026059
01.01.2027JõustumineTulumaksuseadusRT redaktsioon: 103122024007
01.01.2027JõustumineKäibemaksuseadusRT redaktsioon: 103122024018
01.01.2027JõustumineKäibemaksuseadusRT redaktsioon: 108072025017
01.01.2027JõustumineTulumaksuseadusRT redaktsioon: 108072025021
01.01.2027JõustumineTulumaksuseadusRT redaktsioon: 109012025033
01.01.2027JõustumineKäibemaksuseadusRT redaktsioon: 111122024010
01.01.2027JõustumineAlkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seadusRT redaktsioon: 112072025005
01.01.2027JõustumineTulumaksuseadusRT redaktsioon: 112072025030
01.01.2027JõustumineTulumaksuseadusRT redaktsioon: 112122024032
01.01.2027JõustumineTulumaksuseadusRT redaktsioon: 114082024004
01.01.2027JõustumineTulumaksuseadusRT redaktsioon: 115042026009
01.01.2027JõustumineTulumaksuseadusRT redaktsioon: 118122025018
01.01.2027JõustumineTulumaksuseadusRT redaktsioon: 120122024007
01.01.2027JõustumineTulumaksuseadusRT redaktsioon: 127092024012
01.01.2027JõustumineTulumaksuseadusRT redaktsioon: 129042026005
01.01.2027JõustumineAlkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seadusRT redaktsioon: 129042026014

Seaduseelnõud — ei ole seadused

Ainult menetluses olevad seaduseelnõud. Kuupäev tähendab eelseisvat muudatusettepanekute tähtaega, mitte eeldatavat jõustumist. Eelseisva tähtajata eelnõude arv on näidatud eraldi. Seosed vastu võetud seadustega on kontrollimata.

Selles andmeväljavõttes puuduvad vastavad kirjed.

ELi ülevõtmistähtajad

Üldine ELi taust, mitte väide kohaldumisest valdkonnale. Tuvastatud meetmed ei tõenda nõuetele vastavust ega ülevõtmist. Kehtivus on kontrollimata.

Üldine taust — kontrollitud valdkonnaseos puudub

CSV sisaldab ainult kuvatud ridu.

↔ Kõigi veergude nägemiseks keri tabelit horisontaalselt.

Kuvatud 20 / 47 kirjet
KuupäevDokumentTuvastatud riiklikud meetmed
20.11.2026ÜlevõtmistähtaegEuroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv (EL) 2023/2225, 18. oktoober 2023, mis käsitleb tarbijakrediidilepinguid ja millega tunnistatakse kehtetuks direktiiv 2008/48/EÜSellest andmestikust ei leitud
23.11.2026ÜlevõtmistähtaegEuroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv (EL) 2024/1260, 24. aprill 2024, mis käsitleb kriminaaltulu tuvastamist ja konfiskeerimistSellest andmestikust ei leitud
02.12.2026ÜlevõtmistähtaegEuroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv (EL) 2024/2831, 23. oktoober 2024, platvormitöö tingimuste parandamise kohta (EMPs kohaldatav tekst)Sellest andmestikust ei leitud
05.12.2026ÜlevõtmistähtaegEuroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv (EL) 2024/2810, 23. oktoober 2024, mis käsitleb mitu häält andvate aktsiatega aktsiastruktuure äriühingutes, kes taotlevad oma aktsiate kauplemisele võtmist mitmepoolses kauplemissüsteemis (EMPs kohaldatav tekst)Sellest andmestikust ei leitud
09.12.2026ÜlevõtmistähtaegEuroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv (EL) 2024/2853, 23. oktoober 2024, mis käsitleb vastutust puudusega toodete eest ja millega tunnistatakse kehtetuks nõukogu direktiiv 85/374/EMÜ (EMPs kohaldatav tekst)Sellest andmestikust ei leitud
11.12.2026ÜlevõtmistähtaegEuroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv (EL) 2024/2881, 23. oktoober 2024, mis käsitleb välisõhu kvaliteeti ja Euroopa õhu puhtamaks muutmist (uuesti sõnastatud)Tuvastatud 2
15.01.2027ÜlevõtmistähtaegEuroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv (EL) 2025/1237, 17. juuni 2025, millega muudetakse nõukogu direktiivi 92/43/EMÜ hundi (Canis lupus) kaitsestaatuse osasSellest andmestikust ei leitud
29.01.2027ÜlevõtmistähtaegEuroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv (EL) 2025/1, 27. november 2024, millega luuakse kindlustus- ja edasikindlustusandjate finantsseisundi taastamise ja kriisilahenduse raamistik ning muudetakse direktiive 2002/47/EÜ, 2004/25/EÜ, 2007/36/EÜ, 2014/59/EL ja (EL) 2017/1132 ning määruseid (EL) nr 1094/2010, (EL) nr 648/2012, (EL) nr 806/2014 ja (EL) 2017/1129 (EMPs kohaldatav tekst)Sellest andmestikust ei leitud
29.01.2027ÜlevõtmistähtaegEuroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv (EL) 2025/2, 27. november 2024, millega muudetakse direktiivi 2009/138/EÜ seoses proportsionaalsuse, järelevalve kvaliteedi, aruandluse, pikaajaliste garantiimeetmete, makrotasandi usaldatavusjärelevalve vahendite, kestlikkusriskide ning konsolideerimisgrupi ja piiriülese järelevalvega ning millega muudetakse direktiive 2002/87/EÜ ja 2013/34/EL (EMPs kohaldatav tekst)Sellest andmestikust ei leitud
19.03.2027ÜlevõtmistähtaegEuroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv (EL) 2026/470, 24. veebruar 2026, millega muudetakse direktiive 2006/43/EÜ, 2013/34/EL, (EL) 2022/2464 ja (EL) 2024/1760 seoses teatavate äriühingute kestlikkusaruandluse ja hoolsuskohustuse nõuetega (EMPs kohaldatav tekst)Sellest andmestikust ei leitud
14.06.2027ÜlevõtmistähtaegEuroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv (EL) 2024/1385, 14. mai 2024, mis käsitleb naistevastase vägivalla ja perevägivalla tõkestamistSellest andmestikust ei leitud
17.06.2027ÜlevõtmistähtaegEuroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv (EL) 2025/1892, 10. september 2025, millega muudetakse direktiivi 2008/98/EÜ, mis käsitleb jäätmeid (EMPs kohaldatav tekst)Sellest andmestikust ei leitud
27.06.2027ÜlevõtmistähtaegEuroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv (EL) 2024/3017, 27. november 2024, millega muudetakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2009/18/EÜ, millega kehtestatakse meretranspordi sektoris toimunud õnnetusjuhtumite juurdluse põhimõtted, ja tunnistatakse kehtetuks komisjoni määrus (EL) nr 1286/2011 (EMPs kohaldatav tekst)Sellest andmestikust ei leitud
06.07.2027ÜlevõtmistähtaegEuroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv (EL) 2024/3099, 27. november 2024, millega muudetakse direktiivi 2009/16/EÜ, mis käsitleb sadamariigi kontrolli (EMPs kohaldatav tekst)Sellest andmestikust ei leitud
06.07.2027ÜlevõtmistähtaegEuroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv (EL) 2024/3100, 27. november 2024, millega muudetakse direktiivi 2009/21/EÜ lipuriigi nõuete täitmise kohta (EMPs kohaldatav tekst)Sellest andmestikust ei leitud
06.07.2027ÜlevõtmistähtaegEuroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv (EL) 2024/3101, 27. november 2024, millega muudetakse direktiivi 2005/35/EÜ seoses laevade põhjustatud reostusega ning rikkumiste eest halduskaristuste kehtestamisega (EMPs kohaldatav tekst)Sellest andmestikust ei leitud
10.07.2027ÜlevõtmistähtaegEuroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv (EL) 2024/1654, 31. mai 2024, millega muudetakse direktiivi (EL) 2019/1153 selles osas, mis puudutab pädevate asutuste juurdepääsu pangakontode keskregistritele sidestamise süsteemi kaudu ja tehnilisi meetmeid, mis hõlbustavad tehinguandmete kasutamistSellest andmestikust ei leitud
20.07.2027ÜlevõtmistähtaegEuroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv (EL) 2024/3237, 19. detsember 2024, millega muudetakse direktiivi (EL) 2015/413, millega hõlbustatakse piiriülest teabevahetust liiklusohutusnõuete rikkumise kohta (EMPs kohaldatav tekst)Sellest andmestikust ei leitud
31.07.2027ÜlevõtmistähtaegEuroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv (EL) 2024/3019, 27. november 2024, asulareovee puhastamise kohta (uuesti sõnastatud) (EMPs kohaldatav tekst)Sellest andmestikust ei leitud
31.07.2027ÜlevõtmistähtaegEuroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv (EL) 2025/25, 19. detsember 2024, millega muudetakse direktiive 2009/102/EÜ ja (EL) 2017/1132 seoses digitaalsete vahendite ja menetluste kasutamise laiendamise ja ajakohastamisega äriühinguõiguses (EMPs kohaldatav tekst)Sellest andmestikust ei leitud

Ametlikud pealkirjad on lähtekeeles; ingliskeelses vaates kuvatakse võimalusel ELi ingliskeelne pealkiri.

Riigi Teataja · CC BY-SA 4.0 · Allikas: Justiits- ja Digiministeerium, Riigi Teatajas avaldatud õigusaktid, CC BY-SA 4.0

Riigikogu · CC BY-SA 3.0 Estonia · Source: Riigikogu Kantselei, law bill metadata; title-derived links by Ärikratt, CC BY-SA 3.0 Estonia.

EUR-Lex · CC0 1.0 (metadata) · Source: European Union, EUR-Lex metadata (CC0); calendar selection by Ärikratt. Legal documents have separate reuse terms under the EUR-Lex legal notice (Commission policy: Decision 2011/833/EU).

Ametlik ettevõtlusstatistika suurusklassi järgi · Andmete olemasolu teadmata

Ametlik ettevõtlusstatistika suurusklassi järgi

Ametlik ettevõtlusstatistika: ettevõtted ja tööga hõivatud isikud, mitte see äriühing. Ühik ja üldkogum erinevad RIK-i juriidiliste isikute aruannetest. Tööga hõivatud isikute arv ei ole sama mis töötajate arv. See on laiema tegevusala taust, mitte ettevõtte protsentiil.

EM001 hõlmab Eesti mittefinantsettevõtteid (NACE Rev. 2); välja jäävad finants- ja kindlustustegevus (K), avalik haldus (O) ning liikmesorganisatsioonid (S94). Aktiivsete üksuste üldkogum muutus 2021. aastal. Maakonnafilter ei rakendu.

Selle tegevusala jaoks puudub vastendus ametliku statistika NACE Rev. 2 tegevusalale.

Allikas: Statistikaamet, avaandmed, CC BY-SA 4.0; arvutused ÄrikrattEM001

Seotud koodid

Äriregister (RIK)

Kiirklahvid

Kiirotsing/ Ctrl+K
Avaleht · Tegevusalad · Piirkonnadg h · g s · g r
Toetused · Hanked · Võrdle · Jälgimineg t · g k · g v · g j
Tabelis: liigu · ava · lisa võrdlusse · jälgijk · ↵ · c · w
Ettevõtte lehel: jaotised1–9
←→↑↓ · Home · End

Liigu andmepunktide vahel nooleklahvidega. Home ja End viivad esimese ja viimase punktini.

Sulge / tagasiesc